Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության Ժողովրդական Ներկայացուցիչների Համաչինական Ժողովի Մշտական Կոմիտեի նախագահ Ու Բանգոյի հրավերով դեկտեմբերի 14-ին պաշտոնական այցով Պեկին է մեկնելու ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի գլխավորած պատվիրակությունը, որի կազմում են Գագիկ Մինասյանը (ՀՀԿ), Սամվել Նիկոյանը(ՀՀԿ), Գագիկ Աբրահամյանը (ՀՀԿ), Ալեքսան Պետրոսյանը (ՀՀԿ), Մարտին Սարգսյանը (ՀՀԿ), Տաճատ Վարդապետյանը (ՀՀԿ), Նաիրա Զոհրաբյանը (ԲՀԿ), Մուրադ Գուլոյանը (ԲՀԿ), Արայիկ Գրիգորյանը (ՀՅԴ), Արա Նռանյանը (ՀՅԴ), Խաչիկ Հարությունյանը (ՕԵԿ), Վարդան Խաչատրյանը («Ժառանգություն»):
Այցի ծրագրում նախատեսվում են հանդիպումներ ՉԺՀ Ժողովրդական Ներկայացուցիչների Համաչինական Ժողովի Մշտական Կոմիտեի նախագահ Ու Բանգոյի, փոխնախագահ Լի Ցզյանգոյի, փոխվարչապետ Լի Կենցզյանի հետ:
ՉԺՀ այցի շրջանակներում ՀՀ ԱԺ նախագահի գլխավորած պատվիրակությունը կլինի նաեւ Խայնյան նահանգում եւ հանդիպումներ կունենա նահանգի Ժողովուրդների ներկայացուցիչների ժողովի ղեկավարության հետ:

Official Visit of the RA NA Speaker to the People’s Republic of China
At the invitation of Mr Wu Bangguo, Chairman of the Standing Committee of the National People’s Congress of the People’s Republic of China, on December 14 the delegation led by RA NA Speaker Mr Hovik Abrahamyan will leave for Beijing. The delegation members are Mr Gagik Minasyan (RPA), Mr Samvel Nikoyan (RPA), Mr Gagik Abrahamyan (RPA), Mr Aleksan Petrosyan (RPA), Mr Martin Sargsyan (RPA), Mr Tachat Vardapetyan (RPA), Ms Naira Zohrabyan (PAP), Mr Murad Guloyan (PAP), Mr Araik Grigoryan (ARF), Mr Ara Nranyan (ARF), Mr Khachik Harutyunyan (Country of Law) and Vardan Khachatryan (Heritage).
Within the framework of the visit meetings with the Chairman of the Standing Committee of the National People’s Congress of the People’s Republic of China Mr Wu Bangguo, Vice Chairman Lu Yongxiang and Vice Premier Li Keqiang are scheduled.
Within the framework of the visit the delegation led by RA NA Speaker will be in Hainan province, and meetings will be with the leadership of the National People’s Congress.