Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության Ժողովրդական Ներկայացուցիչների Համաչինական Ժողովի Մշտական Կոմիտեի նախագահ Ու Բանգոյի հրավերով դեկտեմբերի 14-ին պաշտոնական այցով Պեկին է մեկնելու ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի գլխավորած պատվիրակությունը, որի կազմում են Գագիկ Մինասյանը (ՀՀԿ), Սամվել Նիկոյանը(ՀՀԿ), Գագիկ Աբրահամյանը (ՀՀԿ), Ալեքսան Պետրոսյանը (ՀՀԿ), Մարտին Սարգսյանը (ՀՀԿ), Տաճատ Վարդապետյանը (ՀՀԿ), Նաիրա Զոհրաբյանը (ԲՀԿ), Մուրադ Գուլոյանը (ԲՀԿ), Արայիկ Գրիգորյանը (ՀՅԴ), Արա Նռանյանը (ՀՅԴ), Խաչիկ Հարությունյանը (ՕԵԿ), Վարդան Խաչատրյանը («Ժառանգություն»):
Այցի ծրագրում նախատեսվում են հանդիպումներ ՉԺՀ Ժողովրդական Ներկայացուցիչների Համաչինական Ժողովի Մշտական Կոմիտեի նախագահ Ու Բանգոյի, փոխնախագահ Լի Ցզյանգոյի, փոխվարչապետ Լի Կենցզյանի հետ:
ՉԺՀ այցի շրջանակներում ՀՀ ԱԺ նախագահի գլխավորած պատվիրակությունը կլինի նաեւ Խայնյան նահանգում եւ հանդիպումներ կունենա նահանգի Ժողովուրդների ներկայացուցիչների ժողովի ղեկավարության հետ:

По приглашению Председателя Постоянного Комитета Всекитайского Собрания Народных Представителей  КНР  (ПК ВСНП) У Банго 14 декабря в Пекин отбывает  возглавляемая Председателем НС РА О.Абраамяном делегация, в составе которой Г.Минасян (РПА), С.Никоян (РПА),  Г.Абрамян (РПА), А.Петросян (РПА), М.Саркисян (РПА), Т.Вардапетян (РПА), Н.Зограбян (ППА), М.Гулоян (ППА), А.Григорян ( АРФД), А.Нранян ( АРФД), Х.Арутюнян ( ПОЕ), В.Хачатрян ( “Наследие”).
В программе визита – встречи   с Председателем ПК ВСНП У Банго, вице-председателем Ли Цзянго, заместителем премьер-министра  Ли Кенцзяном.
В рамках визита в КНР делегация, возглавляемая Председателем НС РА, побывает также в провинции Хайньян и встретится с руководством СНП  провинции.